image

KRAJ SUTJESKINE EVROPSKE EPIZODE

13.08.2019
image

Fudbaleri Sutjeske poraženi su od Linfilda 3:2 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šampion Sjeverne Irske Linfild, poveo je na svom terenu protiv Sutjeske 1:0 pogotkom štopera Marka Stalforda u 7. minutu, nakon kornera koji je izveo Kirk Miler, dvostruki strijelac u prvom meču. Crnogorskom šampionu u tom trenutku su bila potrebna dva gola kako bi izborio produžetke.

Sutjeska je izjednačila! Gol za "plavo bijele postiže Bojan Božović U 15. minutu iz slobodnog udarca.

Linfild vodi 2:1, samo tri minuta nakon Sutjeskinog izjednačujućeg gola. Strijelac je napadač Šejn Lejveri, nakon velike greške kapitena Sutjeske Vladana Giljena.

Češki sudija Miroslav Zelinka pokazao je Aleksandru Šofrancu drugi žuti karton u razmaku od samo dva minuta.

Na poluvremenu 2:1 za Linfild.

U drugom poluvremenu Sutjeska je zaigraqla hrabrije, Božović i Kojašević su pokušavali, a Božoviću je i uspio da drugi put savlada Fergusona, i sada Sutjesci nedostaje samo gol za prolaz i plej of duel sa Karabagom.

Marko Vučić je u 63. minutu zamijenio Miljana Vlaisavljevića, to je prva Rakojevićeva izmjena večeras.

Minut kasnije štoper Nemanja Nedić dobio je žuti karton.

Linfild ponovo vodi u 76. minutu, strijelac je defanzivac Metju Klark, pred Sutjeskom je nemoguća misija.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika, pa je desetkovana Sutjeska porazom završila evropsko putovanje koje će se pamtiti po eliminaciji Slovana iz Bratislave.

Rakojevićevi puleni okreću se domaćem šampionatu gdje ih u subotu očekuje gostovanje pljevaljskom Rudaru.