image

SUTJESKA DO REMIJA U FINIŠU MEČA

10.07.2019
image

Rezultatom 1:1 završen je prvi meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Slovana i Sutjeske u Bratislavi. Naš tim je u finišu meča golom Kojaševića uspio da dođe do povoljnog rezultata pred revanš u Nikšiću 17. jula.

Domaći tim poveo je golom Andraža Šporara u 82. minutu.

Izjednačio je efektnim pogotkom Damir Kojašević u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Sutjeska je pružila snažan otpor favorizovanom rivalu, imala je dvije velike prilike, ali Aleksandar Šofranac i Bojan Božović nijesu uspjeli da ih realizuju.

Revanš utakmica biće odigrana 17. jula u Nikšiću.

Bolji iz dvomeča Sutjeske i Slovana u drugom kolu igraće protiv kiparskog Apoela.

Mečevi drugog kola na programu su 23. i 24, odnosno 30. i 31. jula.

Slovan je dobro otvorio duel i prvih 20. minuta dominirao terenom,stvorio par dobrih prilika, da bi nakon toga Sutjeska uspjela da konsoliduje redove i u par navrata zaprijeti preko Markovića i Kojaševića.

TOK MEČA:

90+7' Sudija gleda na sat i svira kraj utakmice.

90+5' Ovo je bio spektakularan potez! Damir Kojasevic (Sutjeska) je prošao nekoliko obrambenih igrača i kada ih se oslobodio, raspalio je iz sve snage po golu s velike udaljenosti. Navijači su bili presretni kada su vidjeli da je lopta ušla u lijeve rašlje. Semafor sada pokazuje 1:1. Veliki gol za plavo bijele!!!

90+3' Marko Cetkovic (Sutjeska) je nadskočio obranu nakon centaršuta iz slobodnjaka i precizno pucao glavom! Međutim, golman je pokazao sjajan refleks i odbio loptu!

90+3' Mitch Apau (Slovan Bratislava) je prežestok i pravi faul. Sudac Vitaliy Meshkov to vidi i prekida igru. Slobodan udarac će dobiti Sutjeska.

90' 5 min. će se još igrati.

88' Korner je izveo David Holman (Slovan Bratislava), ali je obrana izbila loptu.

88' Bozo Markovic će biti zamjenjen, a ući će Bojan Bozovic.

87' Vladan Giljen (Sutjeska) će ipak moći nastaviti utakmicu.

87' Igra je zaustavljena, jer se Vladan Giljen (Sutjeska) povrijedio i fiziotreapeut će morati ući u teren.

85' Andraz Sporar (Slovan Bratislava) je sjajno primio loptu na rubu šesnaesterca i opalio u donji lijevi ugao. Međutim, Giljen se bacio i obranio mu šut.

82' Lopta je u mreži! Erik Daniel je asistent, a Andraz Sporar (Slovan Bratislava) je lagano šutirao iz blizine. Rezultat je 1:0.

81' Nikola Rakojevic je pripremio izmjenu. Marko Vucic će izaći i zamijeniće ga Milutin Osmajic (Sutjeska).

76' Andraz Sporar (Slovan Bratislava) se našao u šesnaestercu i promašio! Šut mu je prošao kraj lijeve stative.

73' Joeri de Kamps (Slovan Bratislava) ima loptu i pokušava proći protivnika. Uspio je, ali ga je zaustavio sudija Vitaliy Meshkov koji kaže da je napravio faul u napadu.

71' Precizan pas po zemlji je primio Marin Ljubicic (Slovan Bratislava), te se izborio za šut sa ivice šesnaesterca i opalio po golu. Međutim, loš šut i lopta je otišla iznad gola.

68' Artem Sukhotsky (Slovan Bratislava) će izvesti korner.

67' Sutjeska uživa u velikom posjedu lopte. Igrači čekaju pravi trenutak da krenu u napad na gol.

64' Martin Sevela je odlučio unijeti živosti u svoju ekipu. Aleksandar Cavric izlazi, a ulazi Joeri de Kamps (Slovan Bratislava).

64'Slijedi izmjena igrača. Rafael da Silva će se odmoriti, a umjesto njega nastavlja David Holman (Slovan Bratislava).

61' Rafael da Silva (Slovan Bratislava) je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati u desne rašlje. Vladan Giljen se bacio kao mačka i obranio mu šut.

60'Damir Kojasevic (Sutjeska) se uputio prema korner zastavici kako bi izveo korner.

59' Bozo Markovic (Sutjeska) je imao odličnu šansu, ali nije postigao gol. Pucao je nakon kornera, ali mu je golman odlično obranio. Sutjeska će izvesti korner.

59' Marko Cetkovic (Sutjeska) se priprema ubaciti loptu u šesnaesterac.

58' Obećavajući centaršut u šesnaesterac je čekao Bozo Markovic (Sutjeska). Međutim, obrambeni igrač je uspio presjeći tu loptu i otkloniti opasnost. Glavni sudija i njegov pomoćnik pokazuju na korner zastavicu. Sutjeska će iz kornera pokušati ugroziti protivnički gol.

54' Aleksandar Cavric (Slovan Bratislava) je propustio dobru šansu za gol. Savršen centaršut u šesnaesterac je dočekao Aleksandar Cavric (Slovan Bratislava) i pucao glavom, ali je poslao loptu visoko iznad gola.

52' Marin Ljubicic (Slovan Bratislava) je upropastio veliku priliku! Lijepo je primio loptu na rubu šesnaesterca i pucao iz obećavajuće pozicije. Međutim, lopta je završila na tribini.

50' Vladan Giljen (Sutjeska) očito treba ljekarsku pomoć jer gestikulira prema svojoj klupi da ih pošalju. Međutim, nema ozbiljnije povrede

49' Igra je zaustavljena, jer je pomoćni sudijaoznačio ofsajd. Moha (Slovan Bratislava) je bio u nedozvoljenoj poziciji.

46' Igrači su već na terenu i drugo poluvrijeme može početi.

Vitaliy Meshkov je dao znak za kraj prvog poluvremena.

45+2' Nijedan igrač Slovan Bratislave nije uspio uhvatiti ovu loptu. Lopta je bila prejaka i otišla je u aut.

45+1' Slovan Bratislava će izvesti korner. Protivnik se mora još jednom obraniti. Moha (Slovan Bratislava) je iz slobodnog udarca pokušao zavrnuti loptu preko živog zida, ali bez uspjeha.

45+1' Slovan Bratislava će izvesti slobodan udarac s poludistance.

45' Četvrti sudija je pokazao da će biti 2 min nadoknade.

45' Artem Sukhotsky (Slovan Bratislava) će izvesti korner. Ubacio je loptu u šesnaesterac, ali ju je izbio jedan od obrambenih igrača.

44' Ovo je bio lijep potez. Aleksandar Cavric (Slovan Bratislava) je primio sjajan pas na rubu šesnaesterca i opalio iz sve snage po golu. Lopta je išla u donji desni kut, ali je Vladan Giljen to pročitao i obranio sjajnom paradom! Pomoćnik suca pokazuje na korner. Slovan Bratislava će ga izvesti.

41' Marin Ljubicic (Slovan Bratislava) je pokupio žuti karton..

41' Marin Ljubicic (Slovan Bratislava) je napravio grub faul. Vitaliy Meshkov zaustavlja igru i donosi odluku. Sutjeska će izvesti slobodan udarac blizu aut linije.

35' Vitaliy Meshkov je svirao faul nakon što je Rafael da Silva (Slovan Bratislava) srušio protivnika. Sutjeska će dobiti slobodan udarac na opasnoj poziciji.

34' Oštar start nad Bozom Markoviće (Sutjeska) nadamo se da nije ozbiljnija povreda.

29' Damir Kojasevic (Sutjeska) je neuspješno izveo korner.

29' Damir Kojasevic (Sutjeska) je izveo slobodan udarac, ali je pogodio samo živi zid.

28' Vitaliy Meshkov je svirao faul. Rafael da Silva (Slovan Bratislava) je bio preagresivan u borbi za loptu. Sutjeska će dobiti slobodan udarac na obećavajućoj poziciji.

27' Pomoćni sudija je podigao zastavicu i glavni zaustavio napad. Bozo Markovic (Sutjeska) je uhvaćen u ofsajdu.

20' Pomoćnik je podigao zastavicu jer je Mitch Apau (Slovan Bratislava) ušao u ofsajd zamku.

18' Dejan Drazic (Slovan Bratislava) treba medicinsku pomoć.

17' Rafael da Silva (Slovan Bratislava) je primio dobar pas u šesnaestercu, ali mu je šut blokirao golman Giljen.

16'Slovan Bratislava izvodi korner, ali nema gola  jer je obrana Sutjeske bila na visini zadatka.

15' Velika šansa za slovački tim! Rafael da Silva (Slovan Bratislava) je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut. Slovan Bratislava će dobiti korner.

14' Slovan Bratislava kontroliše tempo igre pomoću brzih, kratkih pasova.

11' Novica Erakovic (Sutjeska) je bio preagresivan. Sudija je dosudio faul. Slobodan udarac dobija Slovan Bratislava.

8' Aleksandar Cavric (Slovan Bratislava) je poslao loptu u for, ali ju je jedan od obrambenih igrača presjekao.

5' Slovan Bratislava izvodi korner i centrira u šesnaesterac, ali je jedan od obrambenih igrača presjekao loptu.

5' Artem Sukhotsky (Slovan Bratislava) je uputio centaršut, ali je obrambeni igrač izbio loptu. Lopta je izvan granica igrališta. Slovan Bratislava ima priliku iz kornera.

3' Andraz Sporar (Slovan Bratislava) se našao u obećavajućoj situaciji nakon što je pratio fini pas saigrača. Međutim, obrambeni igrač je bio brži i otklonio je opasnost.

1' Moha (Slovan Bratislava) je primio tačan pas duboko u šesnaestercu i pokušao pucati iz prve. Kakav promašaj! Lopta je otišla daleko od gola.

Igrači su na terenu i utakmica bi trebala početi svakog trenutka. Sutjeska će izvesti početni udarac.

Vitaliy Meshkov će suditi današnju utakmicu.

"Plavo - bijeli" nastupaju u sledećem sastavu: Giljen - Ciger, Bulatović, Šofranac, Nedić - Eraković, Janković - Kojašević, Ćetković, Vučić (C) - Marković

Izmjene: Ličina, Grivić, Nikolić, Božović, Osmajić, Bubanja, Marušić