image

SUTJESKA PORAŽENA NAKON DRAME

22.01.2020
image

Košarkaši Sutjeske poraženi su na svom parketu od Borca 81:80 u meču 17. kola Druge ABA lige.

Nikšićani su sjajno započeli utakmicu. Dobili su prvu četvrtinu 25:14, da bi do odlaska na veliki odmor prednost našeg tima porasla na 45:32.

Međutim, nakon pauze su se razigrali Čačani, dok u domaćem timu osim Nikole Pavlićevića nije bilo raspoloženog košarkaša.

Borac je od minus 13 došao do plus devet, ali je Sutjeska uspjela da se vrati u utakmicu i nakon trojke Kneževića smanji na 80:79, minut i po prije kraja, da bi potom Sejfić iskoristio jedno bacanje i izjednačio na 80:80, 45 sekundi prije isteka meča.

Imala je Sutjeska napad za pobjedu, ali je promašio Nikola Đoković trojku, a onda i napravio faul dvije sekunde prije kraja.

Zaustavio je prezimenjaka iz Čačka Radovana Đokovića, koji je iskoristio jedno od dva bacanja i donio trijumf gostima 81:80.

Sutjeska nakon 17 kola ima osam pobjeda i devet poraza, dok je Borac na vrhu sa 15 trijumfa i samo dvije izgubljene utakmice.