image

SUTJESKA PORAŽENA U SPLITU

09.01.2019
image

Košarkaši Sutjeske poraženi su u Splitu od istoimene ekipe 109:87 u utakmici 15 kola ABA 2 lige.

Izabranici Zorana Glomazića tokom prvih 10 minuta, zahvaljujući raspoloženom Spasojeviću koji je postigao 10 poena, nijesu bili u velikom zaostatku, dok u odbrani nijesu uspiujevali da nađu recept za raspoloženog Marčinkovića pa su na domor otišli sa 9 poena minusa 30:21.

U drugoj četvrtini nešto bolja igra Sutjeske zahvaljujući tandemu Ćalić - Pavlićević i minimalno vođstvo u tom periodu igre 28:27-

Treća četvrtina donijela je mnogo bolju igru Splićana, a za Sutjesku su pogađali samo Pavlićević i Spasojević.  Split je ovu dionicu riješio u svoju korist, do tada, rekordnom razlikom od poena11 poena -30:19.

U posljednjoj četvrtini uslijedio je "garbage time", pa su šansi dobili igrači sa klupe "žutih".

U ekipi Sutjeske bolji od ostalih bili su Nikola Pavlićević sa 28 i Radosav Spasojević sa 22 poena,, dok su se u pobjedničkoj ekipi istakli Pavle Marčinković sa 29 i Tomislav Gabrić sa 7 poena manje.

Sutjeska će u narednom kolu na svom terenu igrati protiv Vršca.