Đoković u osmini finala Sinsinatija

Samo 42 minuta je trebalo Novaku Đokoviću da se plasira u osminu finala turnira u Sinsinatiju. Srpski teniser je savladao Alehandra Davidovič Fokinu koji je na startu drugog seta morao da preda meč zbog bolova u leđima.

Trenutno drugi teniser svijeta Novak Đoković je prvi set dobio sa 6:4 poslije 42 minuta igre, a poslije dva odigrana poena u prvom gemu drugog seta Španac je zbog problema sa leđima morao da preda meč.

Alehandro Davidovič Fokina je dobro ušao u meč i u vrlo ravnopravnom duelu uspio već na drugom servis gemu Đokovića da izbori dvije brejk šanse ali nije uspio da ih realizuje za vođstvo.

U trećem kolu za plasman u četvrtfinale Novak Đoković će se nadmetati sa Francuzom Gaelom Monfisom koji je eliminisao Australijanca Aleksa de Minora sa 2:0 (7:5,6:4).

Đoković i Monfis se odlično poznaju jer su do sada na terenima odmjeravali snage u 18 mečeva, a pobjede je u svima odnio Đoković.