Vijesti iz sporta

ABA 2 LIGA (8. KOLO): PORAZ SUTJESKE OD HELIOSA

24.01.2023 / 19:01

Sutjeska u petak (15) igra sa Pelisterom.

Umor je uradio svoje, ceh povredama i virusu je plaćen - košarkaši Sutjeske upisali su prvi poraz u četvrtom balonu ABA 2 lige i to od lidera, Heliosa 66:74 (18:19, 20:19, 13:20, 15:16) a ukupno drugi u ovom takmičenju.

Tim iz Nikšića držao je rezultatski egal na poluvremenu (38:38) ali, kako je vrijedne odmicalo jasno je bilo da je Heliosa u prednosti zbog dužine rostera.

U finišu trećeg perioda sastav iz Domžala napravio jeseriju 8:0 i otišao, na ispostaviće se, nedostižnih +12 (46:58). Serijom 5:0 Nikšićani su smanjili tu prednost ali to nije bilo dovoljno dase mirnije uđe u poslednju četvrtinu.

Sutjeska je čak uspjela i dva puta da izjednači (60:60, 62:62) ali Mašan Vrbica bio je premalo da se napravi i potpuni preokret u ovom duelu.

Vrbica je sa 21 poenom bio najefikasniji igrač Sutjeske u ovom susretu -  Tomašević sa 11 i Bošković sa 10 bili su još dvocifreni.

Mitrić je bio najbolji igrač Heliosa i najefikasniji na utakmici sa 23 poena.