image

FUDBALERI CRNE GORE PORAŽENI OD LUKSEMBURGA

13.10.2020
image

Fudbalska reprezentacija Crne Gore u utakmici 4. kola C divizije Lige nacija poražena je od Luksemburga 2:1.

Gol za našu selekciju postigao je Ivanović u 34. minutu, nakon što je Jovetić sjajno centrirao sa lijeve strane.  Luksemburg je izjednačio u 42. minutu nakon velike greške naše selekcije - Ivanović je nepotrebno izgubio loptu, Pinto je proigrao Muratovića koji po zemlji šalje loptu iza leđa Mijatovića. Pobjedu i preokret selekciji Luksemburga donio je Sinani u 86. minutu.

Crna Gora je meč završila sa dva igrača manje - Marko Janković je zbog udaranja Olivijea Tila dobio direktan crveni, a Marko Simić drugi žuti.

Kod gostiju je pocrvenio Til.

Sokoli su imali meč loptu za plasman u viši rang, ali nakon ovog poraza Luksemburg je preuzeo prvu poziciju i u prednosti je za plasman u B diviziju.

Podsjećamo, Crna Gora je na startu takmičenja pobijedila Kipar 2:0, potom Luksemburg takođe na gostovanju 1:0, dok je protekle subote u Podgorici pao Azerbejdžan 2:0.