image

SUTJESKA SAVLADALA EKIPU RUDARA

30.06.2020
image

Sutjeska je na svom terenu rutinski savladala ekipu Rudara 2:0. Ekipa Nikole Rakojevića od starta je krenula ofanzivno a više od samog trijumfa raduje pristup nekolicine mladih prvotimaca.

Rakojević nije mogao da racuna na suspendovane Sofranca i Jankovica, dok je roviti Kojasevic ostao na klupi.

Bulatović je zaigrao na poziciji stopera, dok je njegovo mjesto na bekovskoj poziciji zauzeo mladi Janjić.

U ekipi iz Pljevalja koju od prošlog meča predvodi Damir Čakar mjesta u odbrani zauzeli su bivši fudbaleri Sutjeske Nikola Stijepović i Igor Ćuković.

Prvu priliku Sutjeska je imala preko Vučića u 8. Minutu kada je nakon prekida lopta okrznula stativu.

Sutjeska je povela u 12. minutu kada je Marko Ćetković pokazao klasu i nakon solo prodora prevario nemoćnog Helića i postigao 10. gol ove sezone.

U 26. minutu nakon odličnog solo prodora Bubanje uslijedila je povratna lopta ka petercu a Stefan Nikolić nije uspio da odradi lakši dio posla i uveća vodjstvo domaćih.

Dva minuta kasnije Balša Dubljević je umakao odbrani Pljevljaka, Nikolić se zagradio i propustio da realizuje novi zicer.

Na 2:0 povisio je Marko Vučić, Grivić je centrirao sa desne strane, Janjić odigrao sjajan povratni pas a Vučić postigao šesti ovosezonski gol, prvi iz igre u 36. minutu.

Nakon odličnih pasova Ćetković je u posljednjem minutu prvog dijela sjajno šutirao sa 25 metara ali nije bilo promjene rezultata.

U 56. minutu prvi udarac gostiju u okvir gola, ali Seratlić nije ozbiljnije ugrozio Ličinu.

Dva minuta kasnije uzbudjenje na drugoj strani nakon asistencije Vučića nije se snasao Osmajić.

Rakojević je izvrsio dvostruku izmjenu, Marušić i Eraković zamijenili su Ćetkovića i Bubanju.

U 75. minutu Osmajića i Nikolić zamijenili su Kojašević i Marković.

Šest minuta prije kraja Kojasević je odlično uposlio Erakovića, koji je dodao za Marušića, ali rezervista nije dobro odreagovao.

U 87. minutu Kojašević je prikazao dio svog raskošnog repertoara, ali je golman Helić dobro reagovao.

Nakon meča zadovoljstvo nije krio Balša Dubljević koji je pružio možda i najbolju ovosezonsku partiju.

Plavi u narednom kolu koje je na programu u nedjelju gostuju Podgorici.