image

SUTJESKA SAVLADALA IBAR

14.01.2021
image

U zaostalom meču  6. kola Prve lige za košarkaše, Sutjeska je savladala Ibar 83:77.

Nakon poraza u prethodnom kolu od Primorja, četa Velimira Gašića vratila se na pobjednički kolosjek.

Utakmica je počela veoma čvrsto, pa je nakon četiri minuta igre viđeno samo osam poena, po četiri na obje strane. Ibar je sjajno parirao favorizovanom domaćinu, poveo 12-6, nakon čega je trener plavo - bijelih bio primoran da reaguje tajm-autom. Predah je urodio plodom jer je Sutjeska u nastavku zaigrala mnogo bolje i do kraja prve četvrtine preokrenula na 21:20. Drugi kvartal sjajno otvaraju nikšićani sa sedam vezanih poena i odlaze na pristojnih osam razlike. Nastavili su domaći da dominiraju u tim trenucima, a prednost je sredinom četvrtine porasla na plus 11 (33:22). Domaći tim je do poluvremena uspio da održi stečeno vođstvo, pa se na pauzu otišlo rezultatom 46:36.

Gosti iz Rožaja su u nastavku duela uspijevali da priprijete i u par navrata da se primaknu na šest poena zaostatka, ali je Sutjeska na svaki njihov nalet imala spreman odgovor. Iako su nikšićani na kraju trećeg perioda vodili 66:56 mjesta za opuštanje nije bilo, jer je Ibar već pokazao da zna kako kazniti svaku neopreznost. U poslednjoj četvrtini viđena je prava drama. Kada se mislilo da će domaćin lako slaviti, Ibar je serijom 8:0 na dva minuta do kraja prišao na 79:77, a gosti su mogli i do potpunog preokreta da je Hot bio precizniji u šutu za tri poena. Ušlo se u neizvijesnu završnicu u kojoj su se domaći bolje snašli i na kraju slavili 83:77.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Milošević i Brzoja koji su postigli po 22 poena, dok su na drugoj strani po 23 postigli Hot i Čičić.

Sutjeska nakon ovog kola sa osam pobjeda i jednim porazom zauzima drugo mjesto na tabeli.