image

SUTJESKA UBJEDLJIVA PROTIV PODGORICE

24.11.2021
image

Ubjedljivom pobjedom nad Podgoricom 4:0 kraj Bistrice Sutjeska je ovjerila plasman u polufinale Kupa i napravila sjajnu uvertiru pred nedjeljni derbi protiv Budućnosti.

Početak meča obilježile su nefudbalske stvari. Nakon skandiranja Vojvoda upućenih Savezu, u 12. minutu uslijedio je osmominutni prekid dok dio tribine s najvatrenijim pristalicama nije ispražnjen.

Sporna situacija u 30. minutu u šesnaestercu Podgorice kada je došlo do kontakta izmedju Janjića i Bajovića, ali po mišljenju sudije Vojinovića nije bilo elemenata za penal.

Sutjeska do vodjstva stiže u 39. minutu, nakon centaršuta Janjića uz pomoć Matanovića u kaznenom prostoru najbolje se snašao štoper Miloš Drinčić i od stative poslao loptu iza Ivezićevih ledja.

U 48. minutu zaprijetio je Maraš, Ličina dobro reagovao, a promjene rezultata nije bilo u narednom napadu nakon još jedne izgledne situacije za goste.

Autogol godine mogao je biti vidjen nakon nesmotrenosti Dreškovića koji je u 51. minutu umalo savladao kapitena Ličinu.

Nakon maratonskog prvog dijela minimalno vodstvo domaćih.

U nastavku Sutjeska prvi put prijeti u 53. Minutu nakon solo prodora Marušića solidan udarac Marka Zoćevića.

2:0 u 63. minutu - sjajan bijeg Vlahovića i pravovremena asistencija za Marušića kome će gol mnogo znacčti na planu samopouzdanja.

U 70. minutu Matanović je pogodio prečku , i propustio šansu da kruniše sjajnu partiju.

Pitanje pobjednika riješeno je u 78. minutu kada nakon teledirigovane lopte Janjića rezervista Raičević postiže drugi ovosezonski gol u svim takmičenjima.

U 87. projektil Erakovića iz slobodnog udarca za ubjedljivih 4:0 i potpis na efektan trijumf lidera na prvoligaškoj tabeli.

Savović je, nakon meča, bio zadovoljan najubljedljivijom pobjedom pod njegovim vođstvom.

TONSKI

Ime protivnika u polufinalu Sutjeska će saznati na proljeće, a putnika u finale odlučiće dvomeč.